top of page
Keresés

Sikered kulcsa: az értékes munkaerő

  • Laskóy Ágnes
  • 2018. okt. 11.
  • 2 perc olvasás

Évek óta futok bele olyan cégvezetőkbe, managerekbe, akik azon törik a fejüket, hogyan tarthatnák meg jól képzett, tapasztalt munkatársaikat - és ez nem csak a hiányszakmákra vonatkozik, mert egy tapasztalt munkaerő nagy értéknek számít, különösen akkor, ha 10-20%-kal magasabb fizetésért épp a versenytársad csábítja el. Pedig van megoldás, igaz, 2019-től már nagyobb adóterhekkel.

Idén még létezik adóoptimalizált megoldás is, amelyet a munkaerő megtartás, lojalitás növelése, vagy optimalizált premizálás céljából indíthat a cégvezetés, mert 2018-ban még 40,41 %-os adó- és járulékteherrel teheti meg. 2019-től az adóteher ugyan megegyezik a mindenkor hatályos munkabért terhelő tételekkel - azaz 81,85%-kal, de a program munkaerő megtartó, lojalitást növelő szerepe ugyanúgy működik.

Tehát, ha van olyan cégvezető, aki épp azon töri a fejét, hogy egy jól sikerült év után hogyan jutalmazza, premizálja a cég sikereihez hozzájáruló kollégáját, akkor még egy egyszeri bónusszal megteheti (független attól, hogy jövőre, vagy azután milyen évet zárnak). Ráadásul ennek az egyszeri bónusz kifizetésnek, nemcsak a jóval kedvezőbb adóvonzata, hanem az is, hogy a vezető döntése, hogy az extra bónuszt mikor teszi hozzáférhetővé a munkatárs számára.

Persze, már magam előtt látom a cégvezetők szarkasztikus mosolyát, hogy a munkatársaknak most kell a pénz. Egyetértek. De mit szólna ahhoz a munkatársad, ha azt mondod: 2 millió forint bónusszal honorálod a munkáját, amelyből 1 milliót most kap meg, ugyebár, amiből ugyebár 660 ezer körüli nettó pénzt kap, viszont számítasz a munkájára 3 év múlva is, tehát a másik milliót három év múlva kapja meg, de akkor nem 660 ezret, hanem egymilliót?

Megoldható!

Nézzük a lényeget: általános munkáltatói tapasztalat szerint egy nem túl távoli, néhány éven belül elérhető juttatás nagymértékben megnöveli a vállalkozáshoz való kötődést.Ráadásul a szerződés keretén belül a szerződésbe bevont munkatárs a tartam során életbiztosítási védelemben részesül, a tartam végén pedig a Biztosító kifizeti számára a szerződésben összegyűlt összeget. A szerződés szinte minden eleme rugalmasan alakítható a vállalkozás és a munkavállalók igényei szerint. A szerződés díját összesen 40,71% (SZJA+EHO) terheli, ami lényegesen kedvezőbb, mint a bérkifizetés közterhei. A 2018-ban még életbe lépő szerződések egyszeri díja ezzel a közteherrel fizethető.

További előnye, hogy csoportképzés nélkül, bárkinek adható, lehet a munkavállalók között differenciálni és nem kelt bérfeszültséget.

A HORGONY 41 a CIG Pannónia kifejezetten a vállalati lojalitásra kifejlesztett programja, de maga az adóoptimalizálási program, illetve maga a konstrukció más biztosítók palettájáról is megoldható.

Érdemes átgondolni a konstrukciót - még időben - hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon.

 
 
 

Friss bejegyzések

Az összes megtekintése
Meniscus műtét hybrid megoldással

Avagy miért van szükség az egészségügyi hybridre, ha fenntartható módon szeretnéd élni az életed Kevés használható információt olvastam a...

 
 
 

Commentaires


Népszerű bejegyzések
Utolsó bejegyzések
Régebbi bejegyzések
Keresés
Kövess minket
  • Facebook Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Blogger Social Icon

© 2014 by Financial Coaching Hungary. 

bottom of page