top of page
Adómentes juttatás, amivel mindenki nyer
 
Piac és Profit
Csak óvatosan, a nyugdíjunk függ tőle!
 
Portfolio.hu

A magánnyugdíjpénztárak államosítása rákényszerítette az embereket arra, hogy a nyugdíjra tudatosabban készüljenek. Az önkéntes nyugdíjpénztár lehetne az állami mellett az egyik legfontosabb pillér, mert a lakosság széles körének költséghatékony öngondoskodást tesz lehetővé, azonban egyelőre inkább piactisztulás zajlik, mintsem dinamikus növekedés. A szektor javára válhat, hogy a biztosítók is megjelentek a termékeikkel az év elejétől... 

 

 

Mivel az egészségbiztosítás 2012. január 1. óta adómentesen adható juttatási elem, sok cég szeretné valamilyen módon beilleszteni meglévő rendszerébe. De hogyan működik, és mire is jó ez tulajdonképpen? Első körben nézzük meg, hogy a TB-rendszer mellett miért beszélünk egyáltalán egészségbiztosításról. Aki várakozott már hónapokat vizsgálatra, órákat a rendelő előtt, és fizetett már hálapénzt, az tudja a választ...

A nyári szabadságok előtt sokszor megfordul a fejünkben, hogy fel kellene frissíteni a sportszereinket, biciklinket karban tartani,esetleg újat venni, vagy beszerezni egy horgászfelszerelést. Azegészségpénztári kártyával ezt 20 százalékos állami támogatás mellett tehetjük meg, és a nyugdíj előtakarékos-sággal szemben itt már a személyi jövedelemadó (SZJA) visszaigénylése után felhasználhatjuk a jóváírásunkat. 

A magáncélú nyugdíjmegtakarítások egyik formája az önkéntes nyugdíjpénztár-ban való (ÖNYP) takarékoskodás. Nincs azonban könnyű helyzetünk a szolgál-tató kiválasztásakor, mivel több, mint ötven (!) pénztár várja az ügyfeleket. Ha nyugdíjra szeretnénk előtakarékoskodni, megfordulhat a fejünkben a kérdés, hogy melyik nyugdíjcélú megtakarítást érdemes választani, hiszen mind a három konstrukciónál húsz százalékos személyi jövedelemadó (SZJA) jóváírást érvénye-síthetünk. Ennek éves maximális értéke a pénztárak esetében maximum 150 ezer forint, amit 750 ezer forint befizetése mellett használhatunk ki teljesen.

Gyengén muzsikál a bankbetéted? Ezzel a duplája is összejöhet
Pénzcentrum.hu
Álomnyugdíj három lépésben: ezzel csak nyerni tudsz
Pénzcentrum.hu

Hírek az ÖNGONDOSKODÁSRÓL

 

Nézzünk körül a saját házunk táján! Állítsunk tükröt magunk elé. Vajon felkészültünk-e gyermekeink fogadására, vagy a váratlan eseményekre? Betegség, tragédia? Megengedhetjük-e magunknak a luxus nyaralást? És miből élünk nyugdíjas korunkban? Vajon kiszámolta-e már, hogy mennyi pénzre lenne szüksége 65 éves kora után, ha még legalább 20 évig szeretné élvezni az életét unokái körében? Lássuk, mire számíthatunk? Hogyan gondoskodik rólunk az állam?

Nyugdíjbiztosítás:
Mi változik július 1-től?
 
Biztositasiszemle.hu

2014. július 1-től szigorú költségplafont vezet be a Magyar Nemzeti Bank a nyugdíjbiztosításokkal kapcsolatban. A piacon lévő termékek költségszerkezetének átstrukturálásra a Felügyelet szerint azért van szükség, mert nem egy termék esetében a TKM olyan magas lehet, hogy az elért hozam nagy részét „megeszik a költségek”. A lépés az ügyfelek hasznán felül, a közvetítők jutalékait is érinteni fogja.

Mennyit kell félretenni a nyugdíj öngondoskodáshoz?
tv2.hu

Ma Magyarországon csak nagyon kevesen rendelkeznek bármilyen nyugdíjcélú megtakarítással, pedig az öngondoskodás, a nyugdíj előtakarékosság rendkívül fontos a jövőre nézve. A KSH adatai szerint 2050-re négy aktív dolgozóra már hat nyugdíjas jut majd. Kozek András, a MABISZ TKM Bizottságának elnöke szerint a tapasztalat azt mutatja, hogy a rövidtávú célokra nagyobb hangsúlyt fektetnek az emberek. A reális cél a valódi nyugdíj öngondoskodásnak, hogy a  jövedelem közel 8-10 százalékát el kell érnie a megtakarításnak. A legvégső cél, hogy az egyén jelenlegi életszínvonala és a gyugdíjas évek életszínvonala között ne legyen nagy eltérés. 

bottom of page