top of page

Miért csak akkor eszmélünk fel, ha baj van?

Nem értem az embereket. Ez már lassan unalmas is lehet, mert sokadik blogbejegyzésem kiváltója, hogy próbálom megérteni, miért halogatunk, miért hisszük azt, hogy velünk nem történhet baj, miért törődünk többet az autónkkal, vagy az értéktárgyainkkal, mint a saját életünkkel?

Mai gondolatmenetemet a Napi.hu "Megdöbbentő adatok a hazai rákgyógyításról" című tegnapi cikke generálta, bár már a július 7-i blogbejegyzésemben is ígértem, hogy foglalkozom a témával.

Az én családomban mindenki rákban ment el. Ez egy szomorú tény, de azért a rákon kívül van még néhány komoly betegség, amelyet, ha időben diagnosztizálunk, időben foglalkozunk vele, és a megfelelő helyen, megfelelő felszereltséggel kezelünk, akkor gyógyítható. De nem Magyarországon! Sajnos. Miközben a magyar orvosok tudása, felkészültsége meglenne hozzá, de - és hadd idézzek a tegnapi cikkből - "Magyarországon nincs egységes onkológiai ellátás, az öt onkológiai térségben ötféleképpen gyógyítanak, de a fővároson belül is óriásiak az eltérésék a leterheltségben. Sugárterápiához Magyarországon a betegek negyede jut. Ha valaki azt hiszi, hogy a daganatos betegségek elleni küzdelem legfontosabb eleme az egészséges életmód és az egészségtudatosság, alaposan téved. A gyógyulás, illetve az életben maradás legalább ilyen fontos, meghatározó eleme a gyógyítás helyszíne."

És nemcsak a gyógyítás helyszíne a kérdés - ha már diagnosztizálták a betegséget. De mikor és hol diagnosztizálják? Mert a gyógyulás egyik kritériuma, hogy időben diagnosztizálják és kezdjék el a terápiát. Csak sajnos a betegek nagy részénél már itt el van vetve a kocka. Ugyanis nincs meg a megfelelő diagnosztikai hátterünk, tehát már a diagnosztikával is a szomszédos Bécsig kellene eljutni, de azt nem finanszírozza a TB - mint ahogy mindenki abban bízik, hogy miután fizeti az egészségügyi hozzájárulást, neki alanyi jogon jár az ellátás. Hány embernek kell még meghalnia a közelünkben, hogy felfogjuk: muszáj kézbe venni a saját egészségünket (is), mert ha várunk, vagy halogatunk, késő lesz. Amikor már a rák gyanúja felmerült - akár csak jóindulatú formájában - késő. Akkor már nem köt velünk biztosítást senki.

Mert van megoldás. Ugyanis a nemzetközi Best Doctors biztosításnak köszönhetően a világ legnevesebb orvosaihoz juthatunk el, olyan orvosokhoz, akik már bizonyítottak - akik egy adott kritikus betegség esetén a legnagyobb hatékonysággal mentették meg betegeik életét. És ez mindenki számára elérhető, ugyanis a biztosítás éves díja kevesebb, mint amennyit egy átlag magyar az autója kötelező és Casco biztosítására évente elkölt. És ez az a pont, amit nem értek. Miért természetes az számunkra, hogy az autónkra, lakásunkra gondolkodás nélkül kifizetjük a biztosítási díjakat, míg az életünk (a gyógyulásunk) egy fabatkát sem ér? Ugyan az elmúlt években már növekvő tendenciát mutat az új kockázati élet- és balesetbiztosítások száma, de a betegségbiztosítások fontosságát még mindig csak nagyon kevesen kódolják, és leginkább azok, akiknek már van valami gondjuk, vagy éppen végigasszisztálták egy közeli családtag haláltusáját a magyar egészségügyben.

Ha fenti sorokkal felkeltettem valaki érdeklődését, akkor azért érdemes szűk három percet szánni arra, hogy megnézze, hogyan is működik ez a nemzetközi betegségbiztosítás, amely napi díja egy kávé árából fedezhető - tehát, ha a kávéfogyasztásunkat egy kávéval csökkentjük, akkor nemcsak a biztosítást fedezi, de már az egészséges életmód felé is tettünk egy lépést.

Népszerű bejegyzések
Utolsó bejegyzések
Régebbi bejegyzések
Keresés
Kövess minket
  • Facebook Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Blogger Social Icon
bottom of page